خشم مقامات فرانسوی از رفتارهای توهین‌آمیز امیلیانو مارتینز

امیلیانو مارتینز از زمان قهرمانی آرژانتین در جام جهانی مدام روی اعصاب فرانسوی‌ها بوده و چند مرتبه کیلیان ام باپه را تحقیر کرده‌است
خشم مقامات فرانسوی از رفتارهای توهین‌آمیز امیلیانو مارتینز

رفتارهای امیلیانو مارتینز، دروازه‌بان تیم ملی آرژانتین در جشن‌های این تیم پس از قهرمانی در جام جهانی باعث ناراحتی فرانسوی‌ها شده‌است.

هواداری | به گزارش تلگراف، امیلیانو مارتینز، دروازه‌بان 30 ساله آرژانتین هنگامی که بازیکنان این تیم در رختکن در حال گرفتن جشن قهرمانی بودند، از همه خواست برای کیلیان ام باپه یک دقیقه سکوت کنند. این تنها باری نبود که مارتینز، ام باپه را مورد تمسخر قرار داد. او در جشن قهرمانی تیم ملی آرژانتین در خیابان‌های بوینس آیرس یک عروسک با سر کیلیان ام باپه در دست داشت و به قصد تحقیر مهاجم فرانسوی، این کار را انجام داده‌بود. مارتینز یک بار دیگر هم جنجال‌ساز شده بود. او هنگام دریافت جایزه دستکش طلایی جام جهانی 2022 یک ژست غیراخلاقی گرفت و البته در توجیه رفتارش گفت این حرکت او در واکنش به هو شدن از سوی فرانسوی‌ها بوده‌است.

این رفتارهای دروازه‌بان آلبی سلسته باعث‌شده نوئل لوگرات، رئیس فدراسیون فوتبال فرانسه به کلودیو تاپیا، همتای خود در فدراسیون فوتبال آرژانتین نامه‌ای گلایه‌آمیز بنویسد. لوگرات در گفت‌وگو با اوست فرانس گفت:

به رئیس فدراسیون فوتبال آرژانتین نامه‌ای نوشتم. به نظرم این رفتارها در زمینۀ یک رقابت ورزشی بیش از اندازه و غیرطبیعی است. فهم این موضوع برای من سخت است. زیاده‌روی‌هایی را دیده‌ایم و این در حالی است که رفتار ام باپه مثال‌زدنی بوده‌است. 

وزیر ورزش فرانسه هم قصد دارد بابت رفتارهای دروازه‌بان آرژانتین یک شکایت رسمی تهیه کند. امیلی اودا کاسترا در مصاحبه با رادیو RTL گفت:

ممکن است در این باره با وزیر ورزش آرژانتین صحبت کنم. تمام این رفتارها باعث تاسف بوده‌است. 

برونو لومار، وزیر اقتصاد فرانسه هم از فیفا خواسته درباره این رفتارهای بازیکنان آرژانتین اقدام شود:

فیفا چه کار می‌کند؟ جوانمردی باید در ورزش رعایت شود. باید در ورزش احترام گذاشته‌شود. باید به بازنده احترام گذاشته‌شود، نه این که مورد توهین قرار گیرد. 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top