یوونتوس حریف محبوب ایرانی ها در لیگ قهرمانان اروپا

سردار آزمون، مهاجم ایرانی زنیت موفق شد در دقیقه 92 بازی مقابل یوونتوس، دروازه این تیم را باز کند اما گل آزمون فقط از تلخی شکست کاست و یووه با نتیجه 4-2 در خانه خود مقابل زنیت به پیروزی رسید.

به گزارش هواداری، با وجود این که گل سردار آزمون به یوونتوس در تورین برای تیمش چندان موثر نبود اما این مهاجم 26 ساله توانست رکورد خوب ایرانی ها مقابل یوونتوس در لیگ قهرمانان اروپا را تداوم بخشد چرا که پیش از او، دو بازیکن ایرانی دیگر هم توانسته بودند دروازه یوونتوس در این مسابقات را باز کنند. در یکی از دیدارهای جذاب و خاطره انگیز مرحله گروهی لیگ قهرمانان فصل 01-2000، هامبورگ و یوونتوس در آلمان به تساوی پرگل 4-4 رسیدند که مهدی مهدوی کیا در آن دیدار با ثبت یک گل، یک پاس گل و گرفتن یک پنالتی ستاره میدان بود. 21 سال بعد، مجددا یک ایرانی در لیگ قهرمانان مقابل یوونتوس بازی کرد. در دور رفت مرحله یک هشتم نهایی فصل 21-2020 لیگ قهرمانان اروپا، پورتو توانست 2-1 یوونتوس را شکست دهد که مهدی طارمی، مهاجم ایرانی پورتو گل اول تیمش که بسیار ارزشمند هم بود را به ثمر رساند.

پس از مهدوی کیا و طارمی، آزمون دیگر ایرانی بود که برابر یوونتوس قرار گرفت. او در بازی رفت که به عنوان یار جانشین به میدان آمد، نتوانست عملکرد جالبی برابر یوونتوس داشته باشد اما او در بازی برگشت تورین از ابتدا به میدان رفت و در دقیقه 92 روی پاس آرتم ژیوبا و استفاده از غفلت دنیله روگانی در پوشش فضای خالی محوطه جریمه، دروازه وویچک شزنی را باز کرد تا به سومین بازیکن ایرانی تبدیل شود که مقابل یوونتوس گلزنی کرده است. می توان گفت در کنار چلسی که پیش تر علی دایی، علیرضا جهانبخش و مهدی طارمی به آن گل زده اند، حالا یوونتوس هم حریف محبوب ایرانی هاست.

P