69 درصد هواداران منچستریونایتد خواستار جدایی هر چه سریع تر سولسشر هستند

در یک نظرسنجی با جامعه آماری بالغ بر ۴ هزار نفری مشخص شد که بیش از دو – سوم هواداران منچستریونایتد خواستار قطع همکاری با اوله گونار سولسشر در سریع ترین زمان ممکن هستند.

به گزارش هواداری و به نقل از اتلتیک، منچستریونایتد که از لیگ کاپ حذف شده است، هم اکنون خودش را با اختلافی ۹ امتیازی نسبت به چلسی صدرنشین در رده ششم جدول رده بندی لیگ برتر می بیند و شاید مهم تر از همه این ها، سبک بازی تیم اصلا نشان دهنده اعتبار و عظمت باشگاه نیست و می توان گفت تیم سولسشر در بیشتر بازی های اخیرش، منفعل بوده است. اما نتایج نظرسنجی های صورت گرفته، اطلاعات جالبی را در مورد باورهای هواداران منچستریونایتد، در اختیار ما قرار می دهد. ذکر این نکته ضروری است که درصدها به سوی نزدیک ترین عدد کامل، گرد شده‌ اند.

از زمان جانشینی ژوزه مورینیو، سولسشر…
خوب کار کرده است (۵۱٪)
بد کار نکرده است (۳۹٪)
بد کار کرده است (۵٪)
عالی کار کرده است (۴٪)
افتضاح کار کرده است (۱٪)

با وجود این که سولسشر در سه سال اخیر جامی کسب نکرده است، اندکی بیش از نصف هواداران منچستریونایتد معتقدند او در برگرداندن باشگاه به مسیر درست، خوب کار کرده است. در واقعیت هم اگر امسال را نادیده بگیریم، عملکرد تیم سولسشر هر سال نسبت به فصل قبل، در لیگ برتر بهتر بوده است.

بزرگ‌ ترین چالش سولسشر چیست؟
ناآگاهی تاکتیکی (۶۷٪)
نداشتن دستیاران کار بلد (۲۹٪)
کافی نبودن کیفیت کادر بازیکنان (۴٪)

شکست خوردن در نیمه نهایی های متعدد، این باور را در بین هواداران منچستریونایتد ایجاد کرده است که مشکل تیم آن ها در وهله اول، نداشتن تاکتیک درست و حسابی است. بسیاری از نتایج مثبت اخیر تیم هم به درخشش انفرادی بازیکنانی همچون کریستیانو رونالدو نسبت داده شده است.

دوست دارید که سولسشر…
هر چه سریع تر برود (۶۷٪)
مقداری بیشتر فرصت داشته باشد (۱۳٪)
تا پایان فصل سرمربی بماند (۱۵٪)
به صورت بلند مدت ماندنی شود (۳٪)

اعداد واضح هستند: بخش اعظمی از هواداران منچستریونایتد از این پروسه خسته شده اند و خواستار یک تغییر اساسی بر روی نیمکت تیم محبوب شان هستند.

چه کسی مقصر اصلی وضعیت کنونی منچستریونایتد است؟
گلیزرها (۶۵٪)
سرمربی (۲۵٪)
بازیکنان (۵٪)
سایر عوامل (۵٪)

وقتی اوضاع در باشگاه درست پیش نرود، هواداران همیشه انگشت اتهام را به سوی مقامات عالی رتبه نشانه می گیرند؛ به ویژه اگر مالکان باشگاه بدهی فراوانی به بار آورده باشند، پول های کلانی را به جیب زده باشند و البته پای شان در پروژه سوپر لیگ درگیر بوده باشد. گلیزرها هرگز نزد هواداران منچستریونایتد محبوب نبوده اند؛ حتی مارتین ادواردز هم پیش از آن ها چنین وضعیتی داشت.

اگر سولسشر برود، چه نوع جانشینی را ترجیح می دهید؟
فردی با برنامه بلند مدت، حتی اگر قرار بر انتظار طولانی تر برای کسب موفقیت باشد (۵۳٪)
فردی با تجربه که بتواند سریعا قهرمانی کسب کند (۴۷٪)

تفاوت عقیده در این مورد، ناچیز است. با این حال عده بیشتری به سوی موفقیت پایدار گرایش دارند، تا موفقیت های کوتاه مدت. احتمالا بتوان مائوریسیو پوچتینو را گزینه ای ایده آل در حالت اول و آنتونیو کونته (که حالا به تاتنهام رفته است) را بهترین گزینه در حالت دوم دانست.

به نظر شما تاثیر گذارترین فرد حاضر در منچستریونایتد کیست؟
جوئل گلیزر (۵۵٪)
اد وودوارد (۳۶٪)
سر الکس فرگوسن (۸٪)
ریچارد آرنولد (۱٪)

بیش از نیمی از شرکت کنندگان، گلیزر را فرد اول باشگاه نامیدند که درست هم است. او فعال ترین عضو خانواده گلیزر در باشگاه است و حرف آخر را می زند. در منچستر، همه زیر دست او هستند.

آیا افراد صلاحیت داری در باشگاه هستند که بتوانند جانشین مناسبی برای سولسشر پیدا کنند؟
خیر (۹۴٪)
آری (۶٪)

این یک «نه» قاطعانه است. هواداران اصلا به تصمیمات مدیریت باشگاه خوشبین نیستند و از این بابت نگرانی دارند که مبادا فرد ضعیف تری روی کار بیاید.

آیا از تصمیم باشگاه مبنی بر جذب دوباره کریستیانو رونالدو رضایت داشتید؟
آری (۷۰٪)
خیر (۳۰٪)

عده ای از تاثیر منفی کریستیانو رونالدو بر بازی تیمی و پرس کردن صحبت می کنند… با این حال او در این مدت بارها ناجی سولسشر و تیمش شد و بی دلیل نیست که این روزها هواداران تیم بیش از هر بازیکن دیگری، او را در ورزشگاه تشویق می کنند.

پس از خریدهای تابستان ۲۰۲۱ منچستریونایتد باید…
برای قهرمانی در لیگ برتر رقابت کند (۶۷٪)
یک جام بگیرد و فصل را در جمع چهار تیم برتر لیگ به پایان برساند (۲۲٪)
قهرمان لیگ و یک جام دیگر شود (۵٪)
قهرمان لیگ شود (۴٪)
صرفا در بین چهار تیم برتر لیگ قرار بگیرد (۲٪)

همان طور که مشخص است، انتظارات از سولسشر و منچستریونایتد در حد معقولی است و بسیاری از هواداران درک می کنند که قهرمانی در لیگ ثبات زیادی می طلبد. ولی خواسته حداقلی دو – سوم آن ها، حضور داشتن در کورس قهرمانی است.

عامل اصلی نتایج بد اخیر منچستریونایتد چیست؟
رویکرد تاکتیکی ضعیف (۸۰٪)
عملکرد بازیکنان (۱۷٪)
کم بودن کیفیت عناصری که سرمربی در دست دارد (۲٪)
بد شانسی (۱٪)

باز هم اشاره به ضعف تاکتیکی تیم… در لیگی که امثال یورگن کلوپ، پپ گواردیولا و توماس توخل در آن حضور دارند، پی بردن به این ضعف با تماشای بازی های منچستریونایتد کار سختی نیست.

عامل وضعیت فعلی دونی فن ده بیک کیست؟
سرمربی (۷۲٪)
او مناسب سیستم تیم نیست (۲۳٪)
خود بازیکن (۵٪)

و در نهایت در سوالی متفاوت مشخص شد که نتیجه بخش نبودن خریدی همچون دونی فن ده بیک هم به سولسشر نسبت داده می شود. در هر حال این روزها این نگرانی وجود دارد که شاید سرنوشت مشابهی در انتظار جیدون سانچو باشد.

P