ژاوی: مسی یک رهبر بزرگ بود اما در عین حال خیلی خجالتی بود، او همانند اتوئو و رونالدینیو برایم پیام فرستاد.

ژاوی، اسطوره بارسلونا جانشین رونالد کومان روی نیمکت این تیم شد و با امضای قراردادی تا ژوئن 2024 هدایت بارسا را به دست گرفت.

به گزارش هواداری و به نقل از موندو دپورتیوو، ژاوی، سرمربی جدید بارسلونا در کنفرانس خبری معارفه خود در نیوکمپ، پاسخگوی سوالات خبرنگاران شد.

بارسلونا بهترین باشگاه دنیاست

از استقبال گرمی که هواداران از من داشتند، هیجان زده شدم. خیلی هیجان زده ام و اشتیاق زیادی برای کار کردن دارم. می دانم الان در برهه سختی از نظر مالی و ورزشی هستیم اما اشتیاق و انگیزه زیادی برای بهبود وضعیت باشگاه دارم و از بازیکنان توقع زیادی دارم چون که ما بارسلونا، بهترین باشگاه دنیا هستیم. ما باید با حداکثر توان کار کنیم.

هیچ راهی غیر از نتیجه گیری نداریم؛ هواداران را نباید ناامید کرد

بازگشت به نیوکمپ خاطرات زیادی را برایم زنده کرد. داشتن تایید هواداران برایم خیلی ارزشمند است. نباید آن ها را سرافکنده کنیم. از فردا باید سخت کار کنیم و به بازیکنان بفهمانیم که ما بارسلونا هستیم. هواداران باعث شدند مو به تنم سیخ شود. ایده های من کاملا واضح است. بازیکنان باید منظم و سخت کوش باشند. ما هیچ راهی غیر از نتیجه گرفتن نداریم و اگر خوب بازی کنیم، نتیجه هم می گیریم.

مقایسه شدن با گواردیولا مایه افتخار است

مقایسه با گواردیولا؟ مقایسه شدن با او از همین حالا برای من یک موفقیت است و به آن افتخار می کنم. از نظر من گواردیولا بهترین مربی دنیاست و مقایسه شدن با او فراتر از یک تمجید مثبت است. نتایج قضاوت می کند که خوب کار کرده ام یا نه اما مقایسه شدن با گواردیولا برای من خوشایند و لذت بخش است.

نگران مصدومیت ها هستم

مصدومیت ها؟ مشخصا نگران هستیم. باید با رییس باشگاه درباره چیزهای زیادی صحبت کنم. باید این مشکل را حل کنیم. کارهای زیادی باید انجام دهیم و بازیکنانی که برای تیم مهم هستند، باید هر چه سریع تر برگردند. من می خواهم به تیم کمک کنم. بارسلونا در شرایط سختی است و همه فشار حس می کنند. ما باید کاری کنیم بازیکنان از نظر فردی و حرفه ای پیشرفت کنند. کار مربی، کمک به بازیکنانش و ساخت یک تیم است.

تیم من باید تهاجمی و سخت کوش باشد

پروژه چه زمانی ثمر می دهد؟ الان تمرکز ما روی بازی بعدی مقابل اسپانیول است که باید برای پیروزی خودمان را آماده کنیم. باید برای نتیجه گیری خیلی سخت تلاش کنیم. پروژه ما طولانی مدت است. باید حرفه ای تر از همیشه باشیم. باید اوضاع را بهبود ببخشیم. اگر با قوانین و نظم پیش برویم، می توانیم موفق شویم. ما می خواهیم فوتبالی تهاجمی بازی کنیم، حریف را پرس کنیم و توپ را سریع در نیمه زمین حریف پس بگیریم. تیم باید با دل و جان در زمین تلاش کند.

مسی بهترین بازیکن تاریخ بارساست اما دیگر رفته

مسی؟ او همانند اتوئو و رونالدینیو برایم پیام فرستاد. او از طریق پیامک، برایم آرزوی موفقیت کرد و با یکدیگر شوخی کردیم. برای مسی که بهترین بازیکن تاریخ بارسلوناست، آرزوی بهترین ها را دارم اما او دیگر رفته است. لئو رفته اما ما بازیکنانی داریم که بتوانیم با آن ها خوب کار کنیم.

بارسلونا همیشه باید برنده باشد

بند فسخ؟ ما بر سر فسخ قرارداد با السد توافق کردیم. مشکلات تیم در سال های اخیر؟ نمی توانم درباره جایی که سال های قبل در آن حضور نداشته ام نظر بدهم اما باشگاه قوانین و انتظارات خود را دارد. چیزی که مشخص است باید قوانینی را وضع کنیم. قهرمانی های دوباره؟ همان طور که اشاره کردم، باید نسبت به خودمان سخت گیر باشیم و بدانیم که ما بارسلونا هستیم. باخت و مساوی ارزشی ندارد، بارسلونا باید همیشه برنده شود. ما باید بدانیم کجا هستیم. الان بازی اسپانیول را در پیش داریم و باید سعی کنیم مقابل هر تیمی رقابت کنیم و بهترین نتیجه را بگیریم.

دمبله می تواند در پست خودش بهترین بازیکن دنیا شود

نقل و انتقالات؟ باید شرایط را ارزیابی کنیم و سپس تصمیم بگیریم. به زودی این کار را خواهیم کرد و تلاش می کنیم تیم را تقویت کنیم. تمدید قرارداد دمبله؟ بله، از نظر من دمبله می تواند در پست خودش بهترین بازیکن دنیا شود اما باید نسبت به او سخت گیری داشته باشیم و خودش تلاش زیادی انجام دهد. همه چیز به خودش و ذهنیتش بستگی دارد. او الان مصدوم است اما از نظر سطح عملکرد، دمبله ارزش تمدید قرارداد را دارد. مصدومیت ها تا پایان عمر ورزشی ممکن است برای ورزشکار پیش بیاید اما اگر بازیکن خوب تمرین کند، می تواند از مصدومیت ها جلوگیری کند. باید سخت گیر باشیم و کارهایی که لازم است را انجام دهیم.

تیم ملی برزیل مرا می خواست اما هدفم بارسلونا بود

چرا زودتر نیامدم؟ دو بار اولی که بارسلونا اقدام کرد، هم من و هم خانواده ام حس کردیم به اندازه کافی آماده نیستیم و به وقت بیشتری نیاز داشتم. در تابستان هم تردیدهای زیادی وجود داشت. سپس خوان لاپورتا با من تماس گرفت؛ من همیشه گفته ام که او بهترین رییس تاریخ بارسلونا بوده است. می دانم لاپورتا مردی است که منتظر موفقیت بارسلوناست و این بار به درخواست او پاسخ مثبت دادم. درست است که قبلا تیم ملی برزیل برای دستیاری تیته با من تماس گرفت اما هدف من آمدن به بارسلونا بود.

باید با DNA بارسلونا بازی کنیم

برنامه برای باتجربه ها؟ آن هایی که می شناسم را از همه بیشتر تحت فشار خواهم گذاشت. پیکه، بوسکتس، آلبا، تراشتگن و روبرتو از همه باتجربه تر هستند و باید تیم را رهبری کنند. باید همه از صفر شروع کنیم. ما معتقدیم بهترین راه ممکن، خوب بازی کردن است. ما باید با DNA بارسلونا بازی کنیم. من همه افتخارات را با این DNA در بارسلونا و اسپانیا کسب کرده ام و دوباره انجامش خواهیم داد.

روی همه حساب می کنم

لنگله و اومتیتی؟ وضعیت شان را نمی دانم چون هنوز آن ها را ندیده ام. کار ما پیشرفت دادن تمام بازیکنان است. همه باید از صفر شروع کنند. روی همه بازیکنان حساب می کنم اما سپس می بینیم چه می شود. باید تمرین کنیم و سخت کوش باشیم. همه کارشان از صفر شروع می شود.

امیدوارم مثل پپ و زیدان باشم

رقابت کردن در مدت زمان کوتاه؟ اگر بتوانیم به سبک خودمان رقابت کنیم، نتیجه گیری راحت تر قابل دستیابی می شود اما این خوب بازی کردن آسان نیست. باید سخت تلاش کنیم، بازیکنان برگردند و در این صورت می توانیم به نتیجه گیری نزدیک تر شویم. نکات منفی بارسلونا؟ نکات مثبت زیادی می بینم؛ باشگاه و بازیکنان را می شناسم. کار کردن در بارسلونا، سخت ترین کار در فوتبال است زیرا همیشه باید خوب بازی کنید و ببرید. پیروزی 1-0 کافی نیست. امیدوارم در دسته مربیانی چون پپ، زیدان و سایر اساطیر موفق قرار گیرم، نه بقیه.

مسی رهبری خجالتی بود

رهبری تیم؟ هر کس باید نقش خودش را داشته باشد. رهبری ها شیوه های متفاوتی دارند. ما به افراد باشگاه ابزار لازم را خواهیم داد. مسی یک رهبر بزرگ بود اما در عین حال خیلی خجالتی بود. از طرف دیگر اینیستا و پویول، داخل و خارج زمین یک رهبر بودند. صحبت با کاپیتان ها؟ رابطه خوبی با همه کاپیتان ها و تراشتگن دارم. با چند تن از آن ها صحبت کرده ام. ما در رختکن به بازیکنان خوب و مورد اعتماد، اختیار قابل توجهی می دهیم.

فلسفه بازی مهم تر از سیستم است

سیستم بازی؟ مهم تر از سیستم، ایده و فلسفه است. مدل بازی ما روی پرس بالا و ساختن موقعیت های بیشتر نسبت به حریف خواهد بود. در السد ما با سیستم 3-4-3 بازی می کردیم زیرا با توجه مهره ها، آن سیستم به ما اجازه می داد بر بازی مسلط باشیم. در بارسلونا می توانیم بازی را 3-3-4 شروع کنیم و سپس 3-4-3 یا 2-5-3 شویم. نسل جدید؟ نسل جذابی از جوانان را داریم اما آن ها خیلی جوان هستند. هر بازی برای ما مثل یک فینال است. ریکی، آنسو، نیکو، گاوی و مینگزا، جوانان خوبی هستند. اول از همه باید قوانینی را وضع کنیم. اگر باشگاه قانون خاصی نداشته باشد، نمی توانیم تیم خوبی داشته باشیم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

P