رکورد داران بیشترین کلین شیت در قرن بیست و یکم | بوفون در صدر

به گزارش هواداری، یکی از مولفه های مهم در انتخاب بهترین دروازه بان تاریخ یا هر دوره تعداد کلین شیت های آن دروازه بان است. هرچند کلین شیت فقط به کیفیت دروازه بان خلاصه و محدود نمی شود و به کیفیت دیگر بازیکنان باشگاه در دفاع تیمی و دفاع فردی مدافعان نیز بر می گردد اما موثرترین عامل آن دروازه بان ها هستند که در نهایت هم افتخار کلین شیت به نام آن ها نوشته می شود.

اخیرا ترنسفر مارکت لیستی از دروازه بانان با بیشترین کلین شیت در قرن بیست و یکم منتشر کرده است که جانلوئیجی بوفون دروازه بان تمام نشدنی ایتالیایی در صدر آن دیده می شود. این رکورد از آن جایی که یوونتوس از سال 2006 تا 2011 سال های به دور از قدرت خود را با مدافعان ضعیف، تازه کار و کم نام و نشان سپری می کرد با ارزش تر محسوب می شود. بوفون علاوه بر این رکورد در سال 2015-16 توانست با 974 دقیقه رکورد کلین شیت متوالی تاریخ سری آ که پیش از آن در اختیار جانپیرو کومبی بود را نیز از آن خود کند.

پس از بوفون با 409 کلین شیت پیتر چک با 365 بار در رده دوم و ایکر کاسیاس با 365 کلین شیت به دلیل بازی بیشتر نسبت به چک در رده سوم جای گرفته است. فقط پنج دروازه بان این لیست هنوز از دنیای فوتبال خداحافظی نکرده و امکان بهبود رکورد خود را دارند.

رکورد داران بیشترین کلین شیت در قرن بیست و یکم | بوفون در صدر

P