جرارد پیکه به لاپورتا: اگر مسی برود هیچ اتفاقی نخواهد افتاد / ادعای جنجالی اسپورت

جرارد پیکه با توجه به ادعای اسپورت نقش مهمی در جدایی لیونل مسی از بارسلونا ایفا کرده است.

به گزارش هواداری، سه ماه قبل، خبر جدایی لیونل مسی از بارسلونا توسط سایت رسمی باشگاه منتشر شد و هواداران این تیم در شوک فرو رفتند. دوران پرافتخار مسی در پیراهن بلوگرانا پس از 20 سال به پایان رسید و موج پیام های خداحافظی از طرف اعضای باشگاه به سمت ستاره آرژانتینی سرازیر بود. جرارد پیکه، مدافع نامدار بارسلونا و کاپیتان دوم کنونی تیم به مانند انتظار یکی متن خداحافظی که بسیار هم احساسی بود برای مسی در اینستاگرام خود منتشر کرد و به نظر می رسید که او نیز به مانند بقیه هواداران از رقم خوردن این جدایی غمگین است‌:

دیگر هیچ چیز مانند قبل نخواهد بود. نه در نیوکمپ، نه در شهر بارسلونا و نه برای خود ما. پس از بیشتر از 20 سال تو دیگر پیراهن بارسلونا را بر تن نمی کنی. واقعیت گاهی اوقات بسیار سخت است. ما سال 2000 همدیگر را ملاقات کردیم، 13 ساله بودیم و یک زندگی حرفه ای در پیش داشتیم. عجب مسابقه ای! اگر دوباره از اول این دوران را می ساختیم، غیر ممکن بود که بهتر از این شود. پس از این که به بارسلونا برگشتم، در اولین فصل سه گانه بردیم و تو به بهترین بازیکن تاریخ تبدیل شدی؛ از روزاریو تا لمس آسمان در رم؛ آنجا بود که افسانه آغاز شد و پس از آن، تاریخ نوشته شد. چه اوقات خوشی با هم داشتیم. تو می روی اما می دانم که یک روز برمی گردی. هنوز کار هایی هستند که باید انجامشان دهی. خوش بگذران و هر کجا که هستی لذت ببر؛ به بردن ادامه بده، انگار که تنها خودت راه بردن را بلدی. دل ما اینجا برایت تنگ می شود. دوستت دارم لئو.

اما با توجه به ادعای جنجالی اسپورت، همان رسانه ای که جدیدترین مصاحبه مسی را منتشر کرده، این ایده به ذهن مخاطبان می رسد که شاید پیکه آنقدرها هم از خروج مسی ناراحت نبوده است.

لوییس ماسکارو، خبرنگار اسپورت که شخصا چند روز قبل با مسی در پاریس مصاحبه‌ کرد، طی صحبت هایی می گوید:

مسی از طرف برخی اعضای رختکن آسیب دیده بود، لئو فکر می کند برخی از آنها به قدر کافی از او حمایت نمی کنند. لئو همچنین می دانست که جرارد پیکه این حرف ها را مقابل لاپورتا به زبان آورده: “اگر مسی برود، هیچ اتفاقی نخواهد افتاد”.

خورخه، پدر و مدیر برنامه های لیونل مسی پس از جدایی ستاره آرژانتینی مدعی شده بود که یک شخص خاص باعث دلخوری آنها شده است، و البته اسمی به زبان نیاورد:

دیدن لئو در پیراهن تیمی به غیر از بارسلونا برای من عجیب نیست. زندگی همین است. هنوز از بارسلونا رنجیده خاطر هستیم؟ نه، از باشگاه رنجیده خاطر نیستیم. چه کسی؟ یک شخص؛ همین.

یک نکته ای که پیج های هواداری بارسلونا به آن توجه کرده اند، متن مصاحبه مسی با اسپورت است. مسی در مصاحبه اش گفته بود که هنوز با چند بازیکن بارسلونا صحبت می کند و جرارد پیکه در میان آن بازیکنان حضور نداشت. با توجه به شواهد و قرائن به نظر می رسد که رابطه بهترین گلزن تاریخ بارسلونا با پیکه حداقل در فصل آخر مسی در باشگاه، بی نقص نبوده است.

P