انتقادات از عثمان دمبله، پس از فینال جام جهانی

کارشناسان شبکۀ ESPN معتقد هستند که کیفیت عثمان دمبله در بازی فینال، بدترین عملکرد یک بازیکن در تاریخ جام‌های جهانی بوده‌است.

کارشناسان شبکۀ آمریکایی ESPN نظرات خوبی درباره عثمان دمبله ندارند. وینگر 25 سالۀ بارسلونا در نیمۀاول فینال جام جهانی به عنوان یکی از عناصر تهاجمی فرانسه وارد زمین شد اما با اقدامی انتقاد آمیز، مرتکب یک خطای پنالتی شد.

هواداری | این بازیکن به همراه اولیویه ژیرو، کمی قبل از اتمام نیمه اول تعویض شدند. وینسنت شیلدکمپ یکی از کارشناسان شبکه ESPN درباره او می‌گوید: “این دیوانه‌ترین بازیکن فوتبالی است که در سی‌سال گذشته به میدان رفته‌است.”

عملکرد دمبله در بازی برابر آرژانتین، انتقادات قابل توجهی را در مطبوعات فرانسه به همراه داشت. به عنوان مثال، RMC در یادداشت مربوط به عملکرد بازیکنان، به دمبله نمرۀ 2 را دارد، در حالی که روزنامه معروف اکیپ در اقدامی عجیب هیچ نمره‌ای را برای این بازیکن در نظر نگرفت.

اکیپ در این گزارش نوشت: «چهل دقیقه حضور او در میدان، ارزش دادن نمره را نداشت.» در شبکه ESPN نیز درباره بازی مهاجم کناری صحبت‌هایی مطرح شد. آیا این بدترین عملکرد یک بازیکن در فینال جام جهانی بوده‌است؟ شیلدکمپ می‌گوید: “دمبله بدترین بازیکن کل تاریخ مسابقات بود. او دیوانه‌ترین فوتبالیستی است که در سی‌سال گذشته در زمین مسابقه راه رفته‌است.”

انتقادات از عثمان دمبله، پس از فینال جام جهانی

کنت پرز دیگر تحلیل‌گر این شبکه با نظر همکار خود موافق است. او می‌گوید: «کیفیت بازی دمبله یا در سطح بازیکنان درجه چهارم است یا جزو برترین‌های جهان.» این کارشناس دانمارکی می‌گوید که از دیدن مسابقه فینال لذت برده و آن را به عنوان یکی از تماشایی‌ترین فینال‌ها در تاریخ ثبت خواهد شد.

او می گوید: من برای افرادی که برای اولین بار در بعد از ظهر یکشنبه یک مسابقه فوتبال را تماشا کردند متاسفم. این دسته از افراد با دیدن بازی فینال، به آنها خوش گذشته و می‌گویند چه بازی خوبی بود. اما ما می‌دانیم این بهترین بازی تاریخ بود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top