خورخه والدانو: مسی گفته بود قهرمان شوم تا جام جهانی 2026 بازی می‌کنم

خورخه والدانو، قهرمان جام جهانی 1986 از شباهت‌ها و تفاوت‌های دیگو مارادونا و لیونل مسی سخن گفت

خورخه والدانو، هم‌بازی دیگو مارادونا در جام جهانی 1986 از نقطه مشترک او و لیونل مسی صحبت کرد.

هواداری | لیونل مسی بالاخره جام جهانی را بالای سر برد و قهرمانی آرژانتین در جام جهانی 2022 باعث شده خورخه والدانو، بازیکن اسبق تیم ملی آرژانتین بازهم لب به تحسین از مسی بگشاید. به گزارش مارکا، والدانو مدیر پیشین رئال مادرید درباره عزم مسی برای حضور در جام جهانی آینده گفت:

  • شباهت‌ها و تفاوت‌های لیونل مسی و دیگو مارادونا: 

شباهت این است که مسی و مارادونا هردو نابغه هستند. تفاوت این است که در جام جهانی 1986، دیگوی 26 ساله در اوج فوتبالش بود و مسی 35 ساله برای درخشش باید از نبوغ و هوشش وام می‌گرفت. هر مشارکت مسی در این جام تعیین‌کننده بود و می‌توانیم بگوییم او در طبقه برتری نسبت به سایر بازیکنان دنیا است. مسی و مارادونا هردو نوابغ دوران فوتبال خود بوده‌اند و در طول فوتبال‌شان همیشه روی این ورزش اثرشان را به جا گذاشته‌اند. مسی 20 سال است که این کار را می‌کند.

  • تمجید از مسی: 

مسی در این جام جهانی دوندگی زیادی نداشت اما با این‌حال خیلی تعیین‌کننده بود. پیش از جام جهانی با مسی مصاحبه کردم و گفتم تو قرار است پنجمین جام جهانی‌ات را تجربه کنی و هیچ بازیکنی در تاریخ نتوانسته در شش دوره جام جهانی بازی کند. او گفت اگر امسال قهرمان جهان شوم، تا جام جهانی آینده پیراهن آرژانتین را می‌پوشم. باید ببینیم مسی می‌تواند تا آن زمان بازی کند یا نه. فوتبال نشان داده بازی در شش جام جهانی عملا غیرممکن است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top