ابراهیموویچ: لیائو خودش هم نمی داند چه قدر خوب است

مهاجم سوئدی 41 ساله میلان هنوز عطش فوتبال بازی کردن دارد.

زلاتان ابراهیموویچ در مصاحبه جدیدش با گاتزتا از کیفیت بالای هم تیمی جوانش صحبت کرده است.

هواداری | زلاتان ابراهیموویچ از 6 ماه قبل مصدوم است و طی این مدت نتوانسته میلان را همراهی کند. این مهاجم سوئدی در سن 41 سالگی انگیزه فراوانی دارد و می خواهد در نیم فصل دوم، به هم تیمی هایش کمک کند تا فصلی بهتر از فصل گذشته رقم بزنند. زلاتان ابراهیموویچ مصاحبه ای با گاتزتا دلو اسپورت انجام داده که جالب ترین قسمت های آن را در ادامه می خوانید:

حال من خوب است و آرام آرام مشغول انجام دادن ریکاوری هستم. از پروتکل هایی که پزشکان به من داده اند، پیروی می کنم. من از لحاظ انگیزه حس مشابهی به کل تیم دارم. همچنین از لحاظ مسئولیت پذیری و بار مسئولیت تیم. همه بازی ها را با هیجان دنبال می کنم اما نیمکت نشینی یا سکونشینی چیزی نیست که به آن عادت کنم.

زلاتان نمی داند که چه زمان برمی گردد:

هنوز زمان دقیقی برای بازگشتم مشخص نیست، اگر دست خودم بود، در اولین بازی پیش روی تیم به رقابت ها برمی گشتم اما خب این گونه نیست. وقتی آماده باشم، بازی خواهم کرد. نمی شود تنها به واسطه این که نامم ابراهیموویچ است به زمین بروم و مشغول قدم زدن باشم. یا باید در بهترین فرم باشم و یا روی نیمکت و سکوها بمانم.

ابراهیموویچ حرف های جالبی در مورد شخصیتش زد:

دیگر آن آدم 10 سال قبل نیستم. امروز من آدم متفاوت، پخته تر و مسئولیت پذیرتری هستم. سعی می کنم خودم و توانایی هایم را در اختیار سرمربی و بازیکنان جوان بگذارم. دیگر فکر نمی کنم که همه چیز را می توانم خودم به تنهایی انجام دهم و به همه تصمیمات احترام می گذارم، حتی آنهایی که به نفع من نباشند.

زلاتان از دلیل جراحی اش گفت:

هنوز هم حس هیجان و سرزندگی یک فوتبالیست را دارم. حس زنده بودن می کنم. تصمیم گرفتم جراحی کنم چون علاوه بر بازی کردن، می خواستم حس خوبی هم داشته باشم. طی این شش ماه بسیار اذیت شدم و سکوت کردم چون نمی خواستم حتی ذره ای انرژی منفی به تیم وارد کنم.

مهاجم کهنه کار از اهداف پیش روی میلان صحبت کرد:

هدف میلان در این فصل کسب همه جام ها است؛ از سری آ و کوپا ایتالیا گرفته تا سوپرکاپ و لیگ قهرمانان؛ ما همه آنها را می خواهیم. رها کردن یکی از اهداف یعنی رها کردن همه چیز و این دیگر طرز فکر میلان نیست. رویای کسب لیگ قهرمانان؟ من رویا ندارم، هدف دارم. فوتبال به ما می گوید که همه چیز ممکن است. اتفاقاتی رخ می دهد که فکرش را هم نمی کردید. به مراکش در جام جهانی نگاه کنید. میلان تیم و گروه بسیار منسجم و قدرتمندی دارد. نقطه قوت ما، تیم ماست. ما باور داریم و تلاش می کنیم. این فصل تیم باتجربه تر و هوشیار تری هستیم. نسبت به قبل بازیکنان بیشتری داریم که می توانند تفاوت ها را رقم بزنند. فعلا در رده دوم جدول هستیم. ناپولی تیم قدرتمندی است، کواراتسخلیا مرا به شدت تحت تاثیر قرار داده. اما خب یوونتوس هم در حال بازگشت است و اینتر نیز در کورس حضور دارد. به هر حال ما هم در رقابت حضور داریم. این فصل به دلیل تعطیلات زمستانی و جام جهانی وضعیت خاص خودش را دارد. اما و اگر های زیادی در راه هستند و به نظرم کیفیت لیگ پایین می آید.

زلاتان ابراهیموویچ از تفاوت میلان 2022 با 2020 می گوید:

زمانی که به میلان برگشتم همه چیز متفاوت بود. آن تیم شبیه به تیمی که می خواهد اسکودتو ببرد نبود. میلان امروزه عطش دارد، میل پیروزی دارد و روحیه فداکاری را هم در خودش جا داده است. یک هدف داریم و آن پیروزی است. میلان سابق بازیکنان خوبی داشت اما حالا یک تیم قوی دارد. پیولی هم تا به حال عالی کار کرده است. 

زلاتان به تمجید از میلان پرداخت:

در مورد ژیرو؟ اولیویه بی نظیر است و نقش بسیار مهمی در تیم ما دارد. او سال گذشته اهمیت زیادی در ترکیب داشت، درست همان زمانی که من در ترکیب نبودم؛ و حالا دوباره امسال هم شاهد تاثیرگذاری و درخشش او هستیم. اولیویه در فرانسه هم مثل میلان عالی کار می کند، یک شخصیت فوق العاده، جدی و باهوش. این آدم نماد حرفه ای گری است.

ابراهیموویچ در مورد لیائو هم نکات جالبی عنوان کرد.

لیائو و شرایط قراردادش؟ میلان برای او محیط درستی است. کافیست تا به رشد او نگاه کنید. زمانی که به اینجا آمد، فاصله زیادی تا بازیکن تاثیرگذار امروز داشت. او در حال حاضر اهمیت زیاد برای میلان دارد؛ اگر جای دیگری برود، باید از صفر شروع کند. لیائو در میلان اعتماد همه را دارد، فضا دارد و آزاد است؛ تضمینی نیست که او در دیگر باشگاه ها چنین شرایطی داشته باشد. به نظرم او در میلان خوشحال است و قبل از گل زدن هم می خندد. رافائل لیائو بازیکن خاصی است که خودش هم نمی داند چه قدر خوب است. صبر کنید و ببینید، روزی که بداند چه قدر کیفیت دارد، این پسر به یک هیولا تبدیل خواهد شد. من به او گفتم که در میلان بماند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top