قطر 2022 | چه کسی در جام جهانی گل‌های بیشتری زد؟ مسی یا رونالدو؟ و رکوردداران چه کسانی هستند؟

لیونل مسی و کریستیانو رونالدو چهره‌های برتر فوتبال جهان در دهۀ گذشته بوده‌اند. در جام جهانی قطر احتمالا برای آخرین بار شاهد حضور این دو ستاره جهان در بزرگ‌ترین تورنمنت خواهیم بود. چه کسی گل‌های بیشتری در جام جهانی به نام خود دارد؟ مسی یا رونالدو؟ و دیگر رکوردهای گلزنی قهرمانی جهان چیست؟

لیونل مسی با گلی که به عربستان زد رقیب اصلی خود را به تساوی کشاند. هر دو بازیکن اکنون 7 گل در جام جهانی به ثمر رسانده‌اند. با این حال، رونالدو در حال حاضر روی بازی خود مقابل غنا کار می‌کند و بنابراین می تواند دوباره از خود فاصله بگیرد.

مسی در سال 2006 با زدن یک گل در آلمان حساب خود را باز کرد. چهار سال بعد در آفریقای جنوبی گل نزد، اما در برزیل در سال 2014 در راه رسیدن به فینال چهار بار گلزنی کرد. در آخرین جام جهانی روسیه نیز مسی یک گل به ثمر رساند و این بازیکن آرژانتینی جام جهانی قطر را با شش گل آغاز کرد. رونالدو نیز از سال 2006 شروع به گلزنی کرد. در سه جام جهانی اول یک گل برای پرتغالی‌ها به ثمر رسید، اما اوضاع در روسیه واقعاً شروع به تغییر کرد. رونالدو چهار گل زد و به این ترتیب روی هفت گل ایستاد. بنابراین دو رقیب بار دیگر گردن و گردن هستند.

از آنجایی که رونالدو از سال 2006 هر بار در جام جهانی گلزنی کرده‌است، پرتغالی رکورد خوبی در دسترس دارد. پیش از این هرگز کسی در پنج جام جهانی متوالی گل نزده‌است، بنابراین رونالدو می‌تواند دوباره رکوردی تاریخ بنویسد.

بهترین گلزن تمام دوران

با این حال، این دو ستاره برای بیشترین گل زده در جام جهانی به عنوان قهرمانی نزدیک نمی‌شوند. میروسلاو کلوزه این افتخار را دارد که سازنده‌ترین بازیکن تاریخ جام جهانی باشد. در نیمه‌نهایی افسانه ای جام جهانی 2014، شانزدهمین گل خود را در جام جهانی به ثمر رساند. در آن زمان، این ستارۀ آلمانی سابق فوتبال با پانزده گل صاحب رکورد بود. پیش از او گرد مولر را که چهاردهمین گل خود را در فینال جام جهانی 1974 مقابل هلند به ثمر رساند، رکورددار بود. پیش از آن جاست فونتین رکورددار بود. این مرد فرانسوی سیزده گل در جام جهانی به ثمر رساند و به اندازۀ‌کافی همۀ آنها را در تورنمنت 1958 به ثمر رساند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top