گلیزرها آماده پذیرفتن عواقب جدایی کریستیانو رونالدو؛ روبن آموریم: رونالدو بیاید، من می‌روم!

حالا که شیاطین سرخ آماده قطع همکاری با رونالدو هستند، پیشنهادی برای به فروش رساندن او در کار نیست.

به نظر می‌رسد کریستیانو رونالدو مجبور است تا فصل دیگری را در منچستریونایتد بگذارند. 

هواداری | به گزارش دانکن کستلز برای تایمز، پس از آن که رونالدو در تاریخ ۲۶ جولای به کمپ تمرینی کرینگتون برگشت، عده زیادی از جمله سر الکس فرگوسن تلاش کردند او را برای ماندن متقاعد کنند اما او ذره‌ای از خواسته‌اش فاصله نگرفت. او باور داشت که یونایتد او را برای کسب برتری نسبت به منچسترسیتی در کورس قهرمانی لیگ برتر جذب کرده است. این مهاجم پرتغالی که خودش به اندازه کافی برای شیاطین سرخ گلزنی کرد، باور دارد این تیم به همان اندازه به نفع او کار نکرده است. کسر ۲۵ درصد از دستمزد او به خاطر عدم راهیابی منچستریونایتد به رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا به موجب بندی که در قراردادش گنجانده شده بود، بیش از پیش او را برای جدایی مصمم کرد؛ با این استدلال که او مقصر عدم راهیابی تیم به ممتازترین رقابت باشگاهی اروپا نبوده است.

تا آن لحظه، گلیزرها، مدیران باشگاه و اریک تن هاخ خواستار ماندن CR7 در اولدترافورد بودند ولی پس از شکست ۴-۰ مقابل برنتفورد همه چیز عوض شد. سرمربی تیم، مسئله اشتباهات فردی و تلاش ناکافی بازیکنانش را مطرح کرد و با لغو کردن مرخصی یک روزه‌، آن‌ها را برای طی کردن مسافتی طولانی به عنوان تنبیه، به کرینگتون فرا خواند. ظاهرا آن ماجرا به مزاج رونالدو خوش نیامد. سرمربی پیشین آژاکس که در طول دوران حضورش در آن باشگاه هرگز چنین اقدامی انجام نداده بود هم، پس از آن جریانات اعلام کرد که آماده فروختن رونالدوست و از آن زمان او را در ترکیب اصلی قرار نداده است. 

حمایت خانواده گلیزر از تن هاخ به حدی است که آن‌ها حاضرند پیامدهای اقتصادی ناشی از جدایی این مهاجم پرتغالی را بپذیرند و حتی رقم زیادی را برای جانشینی او هزینه کنند (پیشنهاد ۹۰ میلیون یورویی آن‌ها برای آنتونی به تازگی رد شد). بنابراین درب خروج اولدترافورد از همیشه بازتر است ولی مشکل، مقصد آینده رونالدوست. مالک جدید چلسی تمایل داشت او را به استمفوردبریج منتقل کند ولی توماس توخل که رابطه خوبی با رالف رانگنیک دارد، با چنین انتقالی مخالفت کرد. بایرن مونیخ هم ابتدا علاقه داشت این مهاجم را جانشین روبرت لواندوفسکی کند اما دستمزد بالای او چنین اجازه‌ای را نداد. 

در مورد پیوستن به اتلتیکو مادرید هم اگرچه سیمئونه تلاش زیادی برای محقق شدن این انتقال کرد و خانواده رونالدو هم از بازگشت به اسپانیا استقبال می‌کردند، اعتراض هواداران روخی بلانکوس و موانع مرتبط با قوانین مالی لالیگا، شرایط را طور دیگری رقم زد. سپس نام اسپورتینگ لیسبون مطرح شد ولی روبن آموریم خیلی زود با چنین انتقالی مخالفت کرد؛ تا جایی که او تهدید کرد اگر رونالدو بیاید، خودش تیم را ترک خواهد کرد. گویا این موضع از سوی مربی‌ای که فقط یک مورد از ۳ بازی تیمش در فصل جدید لیگ پرتغال را با پیروزی پشت سر گذاشته، برای رونالدو خنده‌دار بوده است. 

تا این لحظه رونالدو فقط یک پیشنهاد دریافت کرده است: پیشنهادی به ارزش ۳۰۰ میلیون یورو تا او دو سال آینده را در لیگ حرفه‌ای عربستان بازی کند. بر اساس شرایط فعلی، پول سعودی‌ها برای فردی که می‌خواهد نامش را در تاریخ لیگ قهرمانان اروپا بیش از پیش جاودانه سازد و به افتخارات و رکوردهای بیشتری دست یابد، بی ارزش است. در چنین شرایطی به نظر می‌رسد رونالدو ناچار است پای تصمیمی که آگوست قبل گرفت، بماند. 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top