آرسن ونگر: باید پس از حضور کرونکه در آرسنال، آنجا را ترک می کردم

سرمربی فرانسوی سابق توپچی ها از وفاداری بیش از حد خود به این باشگاه صحبت می کند.

آرسن ونگر، سرمربی افسانه‌ای سابق آرسنال از سال 1996 تا سال 2018 هدایت این باشگاه را بر عهده داشت.

به گزارش هواداری و به نقل از مارکا، آرسن ونگر اذعان می کند که نباید پس از حضور استن کرونکه و تغییر مالکیت آرسنال در سال 2007، در این باشگاه می مانده است. این سرمربی فرانسوی در این رابطه می گوید:

هایبری روح من بود و استادیوم امارات درد و رنج من. در همان زمان هم می دانستم که سختی های زیادی در پیش است زیرا یک پروژه 200 میلیون پوندی را آغاز کرده بودیم و در نهایت این پروژه با هزینه‌ای حدود 428 میلیون پوند به پایان رسید. مقطع سرنوشت ساز من در سال 2007 بود و برای اولین بار در همان زمان نیز می توانستم تنش ها را در هیات مدیره باشگاه احساس کنم. دیوید دین با واگذاری باشگاه به استن کرونکه موافقت کرده بود و من نمی دانستم که باید به باشگاه وفادار بمانم یا به دیوید دین! در آن زمان قبول کردم که باشگاه را تا به سرانجام رسیدن پروژه همراهی کنم اما هنوز در این فکر هستم که کار من درست بوده یا خیر زیرا پس از این تصمیم، زندگی من دیگر مثل سابق نبود.

وی در ادامه افزود:

پس از انتقال به ورزشگاه جدید، از جایگاه اول و دوم به جایگاه سوم و چهارم سقوط کردیم و بهترین بازیکنان خود را از دست دادیم. بازیکنان‌مان به جای این که پس از 30 سالگی از باشگاه جدا شوند، در 25 سالگی باشگاه را ترک می کردند. شخصا فکر می کنم که در بازه 2006 تا 2015، کار خود را به بهترین شکل ممکن انجام دادم چون باید با منابع مالی محدودی کار می کردم و باید باشگاه را در سطح قابل قبولی حفظ می کردم تا بتوانیم بدهی های خود را پرداخت کنیم. باید به باشگاه دیگری می رفتم. اشتباه مهلک من این بود که آرسنال را بیش از اندازه دوست داشتم. هویت خود را با آرسنال عجین شده می دیدم و از این اشتباه خود پشیمانم. در آن مقطع، 3 بار هدایت تیم ملی انگلیس و فرانسه به من پیشنهاد شد و دو بار فرصت حضور روی نیمکت رئال مادرید را هم داشتم. همچنین می توانستم به یوونتوس، پاری سن ژرمن و حتی منچستریونایتد بروم.

Scroll to Top