افشای پیام‌های توهین‌آمیز مدیران پیشین باشگاه بارسلونا دربارۀ لئو مسی؛ کوتولۀ هورمونی!

به تازگی پیام‌های عجیب و توهین‌آمیز مدیران بارسلونا به لیونل مسی منتشر شده‌است
افشای پیام‌های توهین‌آمیز مدیران پیشین باشگاه بارسلونا دربارۀ لئو مسی؛ کوتولۀ هورمونی!

فصل 21-2020 برای لیونل مسی و بارسلونا یکی از فصل‌های پر حاشیۀ بود که باعث شد روابط این ستاره آرژانتینی با مدیران وقت بارسلونا بسیار تیره‌وتار شود.

هواداری | لیونل مسی در تابستان آن فصل به دنبال جدایی از بارسلونا بود و این درخواست خود را به طور رسمی با فکس به اطلاع سران باشگاه نیز رساند. ولی در نهایت همه این کشمکش‌ها، مسی در اسپانیا ماندنی شد تا اینکه فصل بعد در یک انتقال رایگان به پاری سن ژرمن بپیوندد. اما این تنها حاشیه پیرامون مسی و بارسلونا در آن فصل نبود. فاش شدن جزئیات قرارداد این ستاره آرژانتینی با بارسا از سوی ال موندو، آن هم در زمانی که باشگاه‌ها با زیان‌های مالی ناشی از همه‌گیری ویروس کرونا دست و پنجه نرم می‌کردند، سر و صدای زیادی به‌پا کرد.

به نقل از مارکا، حال به تازگی چت‌های خصوصی مدیران بارسلونا در زمان درز جزئیات قرارداد مسی، توسط ال پریودیکو منتشر شده‌است. پیام‌هایی که حاوی صحبت‌های عجیب و توهین‌آمیز به همراه افشاگری‌هایی در مورد مسی و نقش پر رنگش در تصمیمات مدیریتی باشگاه است. رومن گومز پونتی از مدیران مالی بارسلونا در آن زمان، که فکر می‌کرد از طرف مسی جزئیات این قرارداد به بیرون درز کرده در این پیام‌ها ضمن توهین کردن به مسی با نسبت دادن القابی مانند «موش فاضلاب»، «کوتولۀ هورمونی» و «پول خوار» از دخالت‌های مسی در ساز و کار مدیریتی باشگاه نیز انتقاد می‌کند.

بارتو، واقعا با این موش فاضلاب نمی‌توان خوب بود. باشگاه همه چیز به او داده و در عوض، او خود را وقف ایجاد یک دیکتاتوری در نقل‌وانتقالات، تمدید قرارداد‌ها و بستن قرارداد‌های مالی (قرارداد‌های اسپانسرینگ) که تنها به نفع خودش هستند، کرده‌است. من هرگز نمی‌توانم چنین کاری انجام دهم. تمدید قرارداد‌های پینتو، سوارز، جوردی آلبا یا حق کمیسیون رودریگو مسی (برادر لیونل مسی) ایجنت فاتی که حتی خواندن هم بلد نیست و یک فروشنده مواد مخدر است را هم باید به ارقام قرارداد مسی اضافه‌کنیم.

مهم‌تر از همه، این کوتولۀ هورمونی که جانش را مدیون بارسلونا است، به باشگاه و ما که خود را فدای بارسا کرده‌ایم بی ادبی می‌کند و از ما باج گیری می‌کند… اوه! وقتی همه چیز بهم ریخته (اشاره به مشکلات مالی باشگاه به خاطر شیوع ویروس کرونا)، آن پیام افسانه‌ای (خطاب به بارتومئو) را در واتساپ دریافت می‌کنی که رئیس حقوق بقیه را کم کن اما به دستمزد من و سوارز کاری نداشته‌باش. امیدوارم این پول خوار در میان بی توجهی دیگران از باشگاه برود و این بدترین اتفاق ممکن برای او خواهد بود.

 اسکار گرائو یکی دیگر از مدیران بارسلونا نیز این صحبت‌های پونتی را در پیامی تأیید می‌کند. با این حال بارتومئو که به نظر می‌رسد در آن زمان نسبت به بقیه آرام‌تر بوده باشد، در واکنش به این پیام گرائو، می‌گوید:

اسکار این فقط از طرف باشگاه می‌تواند به بیرون درز کرده باشد. فکر نمی‌کنم که او چنین کاری کرده‌باشد. هر کس که آن را فاش‌کرده، قصد داشته به باشگاه آسیب برساند. ارقامی که در مورد قرارداد مسی منتشر شدند در زمانی دیگر و قبل از شیوع کرونا، کاملاً قابل‌قبول بود. بار‌ها به لئو گوش دادیم، همیشه نه، ولی بار‌ها اینکار را کرده‌ایم. حقوق او 15 درصد از درآمد باشگاه را در بر می‌گیرد اما با در نظر گرفتن چیز‌هایی که برای ما به ارمغان می‌آورد، قابل‌قبول است.

اتهام به خوان لاپورتا و توهین به جرارد پیکه

در میان این صحبت‌ها، اوریول توماس از دیگر اعضای تیم مدیریتی باشگاه، از آنجایی که باشگاه درگیر انتخابات ریاست جدید بوده‌است، اشاره می‌کند که احتمال دارد این درز اطلاعاتی از سوی حلقه خوان لاپورتا باشد. زیرا این می‌تواند راهی برای تحت فشار قرار دادن مسی و هدایت او به سمت در‌های خروج باشگاه برای صرفه جویی 120 میلیون یورویی در هزینه‌ها باشد.

اما در این پیام‌ها تنها مسی نبوده که مورد توهین قرار گرفت‌هاست. جرارد پیکه و سرخیو بوسکتس نیز از دیگر موضوعات مورد بحث مدیران بارسلونا بوده‌اند. پس از شکست 8-2 بارسلونا مقابل بایرن مونیخ در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا در فصل 02-2019، جرارد پیکه در مصاحبه‌ای گفته بود: «در تمام سطوح باشگاه نیاز به تغییرات داریم». صحبتی که خشم مدیران بارسلونا را برانگیخته بود و پونتی از او به عنوان «حرامزادۀ بزرگ» یاد می‌کند.

همچنین در بحجوبه مشکلات مالی ناشی از کرونا و تلاش بارسلونا برای کاهش حقوق بازیکنان، پونتی بازیکنان بارسلونا را «میلیونر‌های لوس و بی‌احساس» می‌نامد که از توافق با باشگاه برای حداقل اقدامات به خاطر اطمینان از بقای اقتصادی بارسلونا، خودداری می‌کنند. پونتی تا جایی پیش می‌رود که به بارتومئو پیشنهاد می‌کند بازیکنانی که مشتری ندارند و نمی‌توان آن‌ها را فروخت را اخراج کند. او در این‌باره می‌گوید: «بوسکتس می‌تواند یک گزینه عالی باشد»

گفتنی است برخی رسانه‌ها در این رابطه با بارسلونا تماس گرفتند اما تاکنون جوابی دریافت نکرده‌اند. حال باید دید که افشای این پیام‌ها می‌تواند چه حواشی جدیدی پیرامون این باشگاه شکل دهد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top